Hakkımızda

Doğuş Metal, 1998 yılında Kolektif Şirket olarak İstanbul Eyüp ilçesi Topçular mahallesi topçular iş Merkezi no:236 adresinde 50 m² bir alanda kuruldu. Öncelikli olarak Türk Döküm sanayine hizmet etmek amacıyla kurulmuş olan şirketimiz, 2001 yılından itibaren ise Doğuş Döküm Malzemeleri Ltd. Şti. ünvanı ile çalışmalarına devam ederek,  2016 yılında İstanbul Tuzla ilçesi Orhanlı Tepeören mahallesinde bulunan İTOSB Organize Sanayi Bölgesinde 5500 m² kapalı alana ve 1000 m² açık alana sahip mevcut fabrika ve genel müdürlük binamıza taşınmıştır. İstanbul Topçular ‘ daki mağaza/depo da halen aktif olup Avrupa yakasındaki müşterilerimize hızlı erişim ve hizmet sağlamaktadır.

2008 yılında müşterilerden gelen yoğun talep ve yönlendirmelerle kurulan DOĞUŞ MAKİNE şirketin üretim kolu haline gelerek çok farklı fonksiyonlara sahip ve hepsi patentli CE belgelerine sahip güçlü bir ürün portföyüne ulaşmış, “Özellikle ürettiği makineler dökümhane sarf malzemelerini ortak kullanım haline getirip birleştiren müşterilerinin cazibesini çeken tek markadır” Türkiye ve dünyada müşterilerinin vazgeçilmez tercihi haline gelmiştir.

Doğuş Döküm malzemeleri AŞ anılan suretle kesintisiz bir şekilde 24 yıldır Türk Döküm Sektörüne hizmet etmektedir. 

Firmamız döküm sektöründe dünya markası olmuş ve kalitesi ile kendini dünyaya kabul ettirmiş firmalarla işbirliği yaparak Başta Türk döküm ve komşu ülkelere döküm sektörüne ürün sağlamakta, Kurulduğu günden bu güne uygulama ve satış mühendisleri ile her daim satış öncesi ve satış sonrası teknik destekleri ile hizmet etmektedir. Yeni ürünlere, yeni firmalara, yeni çözümlere ve yeni işbirliklerine her zaman açık olan firmamız, dökümhaneler için gerekli olabilecek bütün sarf malzemelerinin, makine ve ekipmanlarının ithalat, üretim ve yurtiçi/yurtdışı satışını yapmaktadır.

Halihazırda 50 kişilik her biri alanının uzmanı genç ve dinamik bir mühendis kadro ile yola devam etmektedir. Ayrıca Türkiyede üç bölgede al bayi ağı bulunmaktadır.Doğuş Döküm malzemeleri AŞ  ayrıca üniversiteler ve TÜBİTAK gibi kurum ve kuruluşlarla ile yakın işbirliği içinde çalışarak, ARGE çalışmalarını daha üst seviyelere taşımıştır. Halen Kırıkkale Üniversitesinde kurduğu ve işlettiği ARGE merkezi üzerinden her biri patentli ve dünyada ilk/tek, yerli/milli özgün döküm makineleri, ekipman ve anahtar-teslim proje çözümleriyle Türkiye ve dünya da haklı bir ün kazanmıştır. Doğuş Makine, ‘Siz hayal edin, biz gerçeğe dönüştürelim ’ fikrini şirket politikası olarak benimsemiştir. Şu an itibariyle Türkiye dahil 17 ülkede 1000 ‘ i aşkın ve her büyüklükte müşterisine hizmet taşımaktadır.

Ürün Gamı

Alüminyum, sürekli döküm ,biet,enjeksiyon döküm, Alüminyum Kokil döküm, Alüminyum Kum döküm, Alüminyum Sıcak dövme için tüm sarf malzemeleri, tüm Master Alaşımlar, Otomatik Yağlama Sistemleri, Makine ve Ekipmanları, Ergitme fırnları, Aluminyum için ful otomatik ön alaşım besleme makineleri,metal sıvı trasfer pompaları,kalıpısıtma ve soğutma termoregületörler,taşıma potaları,alçakbasınç sistemleri,Bakır Alaşımları, Pirinç Kokil döküm, Kum döküm, Savurma Döküm ve Sıcak Dövme için tüm döküm sarf malzemeleri, Sfero - Pik Döküm için SİC Köpük Filtreler ve Sarf Malzemeleri, Çelik Döküm için Zirkonyum Esaslı Köpük Filtreler, Çelik Dövme için Kalıp Ayırıcı Yağlar ve Yağlama Ekipmanları konularında ihtisaslaşmış olan firmamız hem ürün kalitesini maksimuma çıkartarak hem de döküm firelerini minimuma indirgeyerek döküm maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlanmaktadır.

Doğuş Makine Ürün Geliştirme Stratejisi

•    Pazar İhtiyacı
•    Ar-Ge
•    Kalite / Maliyet Hedefi
•    Ürün Tasarımı
•    Prototip Üretimi
•    Kaliteli Ürün 
•    Döküm Danışmanlığı